Aktuāli

Silanti. Jaunas metodes, kas palīdz pasargāt pastāvīgos zobus no kariesa.

Silanti.  Mūsdienīgi stikla jonomēru materiāli.

Daudzi pacienti, īpaši jaunie vecāki, kam ir  mazi bērni, bieži jautā par zobu pārklāšanu ar silantiem. Šo metodi ar izciliem rezultātiem un panākumiem savā zobārsta praksē es izmantoju jau vairāk nekā 20 gadus. Kāds tad ir silantu noslēpums?

Inovatīvs biomimētiskais materiāls cieši aizzīmogo zoba virsmu, veidojot to cietu un gludu, kas savukārt palēnina novalkāšanos un palielina izturību. Vairāk...

Autisms un homeopātija

2015.gadā 19. oktobrī Rīgā notika konference „Autisms. Autiskā spektra traucējumi (AST). Klasiskās konvencionālas medicīnas un klasiskās homeopātijas sadarbības iespējas”, kurā piedalījās Latvijas Autisma centra vadītāja, klīniskā psiholoģe Zane Kronberga, centra klīniskā psiholoģe Margarita Pajensone, Klasiskas Homeopātijas centra vadītāja Tatjana Pokatova, kā arī citi speciālisti, tajā skaitā homeopāti Dita Maldupa, Santa Liepa, Svetlana Gorenko.
 Konferences mērķispaplašināt izpratni par autiskā spektra traucējumu (AST) ārstēšanas vai mazināšanas iespējām, izmantojot klasiskās homeopātijas terapiju, apspriest šo traucējumu iespējamos cēloņus, apmainīties ar darba un ārstēšanas pieredzi gan speciālistu, gan vecāku un citu interesentu vidū. Svarīgi, ka pašlaik cilvēku ar autismu vai AST rehabilitāciju  klasiskā medicīna pārsvarā ir "atdevusi" pedagogu, psihologu, logopēdu, ergoterapeiru un citu cpecialistu rokās, jo tāda kā īpaša ārstēšana nepastāv (tomēr ir situācijas, kad tiek rekomendēta arī medikamentoza terapija). Iespējams, tieši tagad klasiskajai homeopātijai dota iespēja parādīt savas palīdzības un ārstēšanas iespējas cilvēkiem ar autismu un autiskā spektra traucējumiem (AST). 

Lasīt vairāk »

Par agrīnās bērnu rehabilitācijas nepieciešamību

Fizioterapeite Tatjana Vasiļevska ( Krāslava):

Kāpēc jaundzimušajām var rasties problēmas?

*      Pirmais, kas var negatīvi ietekmēt mazuļa veselību, atrodoties vēl mammas puncī, – apkārtēja vide, stresi, problēmas, kā arī grūtnieces nervozitāte un pārdzīvojumi, topošās māmiņas hroniskas kaites, uzturs.

*      Nākamais iespējamais cēlonis – dzemdību trauma, ieilgušas dzemdības. Pēc ūdeņu noiešanas sievietei jādzemdē 2-7 stundu laikā. Ātras dzemdības arī var būt bērna asfiksijas cēlonis, jo dzemde strauji saraujas un aizsprosto skābekļa padevi mazulim. Daudzas sievietes brīnās: „ Es dzemdēju tik ātri, bet ar bērnu ir problēmas!” Ja dzemdības ir ieilgušas, ūdeņi jau nogājuši, tad bērnam ir novērojams skābekļa bads. Tā pati problēma ir, kad nabas saite ir aptinusies ap kaklu.  Skābekļa trūkuma dēl, pirmkārt,  cieš mazuļa nervu sistēma, smadzenes.

Lasīt vairāk »

Vēzis un homeopātija

 

Francijas homeopāts Dr. Jean – Lionel Bagot guva lielus panākumus ķīmijterapijas, apstarošanas, hormonālas terapijas un ķirurģisku operāciju blakusefektu ārstēšanā.
Savā grāmatā „Vēzis un homeopātija” („Cancer and Homeopathy”) dakteris stāsta par homeopātiju kā ārstēšanas papildmetodi, kura palīdz novērst problēmas onkoloģiskas ārstēšanas gaitā. Homeopāts strādā Strasbūrā, ik gadu darbojoties vidēji ar 4000 onkoloģijas pacientu.

Lasīt vairāk »

Kā piedot aizvainojumu?

Piedošana tā ir atgriešanās no pagātnes tagadnē. Brīvība no negatīvām emocijām. Ja es atceros kādu situāciju un skumstu, tātad šī situācija nav līdz galam izstrādāta. Ko tad darīt?

Lasīt vairāk »